ul. Wodna 6, 81-198 Rewa

 +48 575 705 600

Kitesurfing w Rewie

Nadmorska miejscowość wypoczynkowa Rewa, oferuje idealne warunki do uprawiania kitesurferfingu. Od wczesnej wiosny do jesieni można tu podziwiać latawce mieniące się różnymi barwami. W odróżnieniu od windsurfingu, gdzie deska poruszana jest siłą żagla, w kitesurfingu siłą ciągnącą surfera po falach jest rodzaj latawca. Surfer mocuje się do latawca przy pomocy specjalnej uprzęży, zaś kieruje nim przy pomocy drążka. Kitesurfer ma przymocowaną deskę do swoich stóp i prowadzi ją podczas jazdy krawędzią po fali, tak jak na snowbordzie.

Kolejną częścią wyposażenia jest uprząż (trapez) i drążek (bar), które łączą surfera z latawcem. Istnieją trapezy, które surfer mocuje w talii oraz wyposażone w siedzisko, na którym surfer siedzi. Latawiec stanowiący napęd dla kitesurfera, składa się ze specjalnego materiału o różnych kształtach i wymiarach od kilku do około 20 m2.

Wyjątkowym miejscem sprzyjającym kitesurferom jest Mierzeja Rewska oddzielająca Zatokę Pucką od Zatoki Gdańskiej. Występuje tu zjawisko pogodowe, które sprawia, że wody po jednej stronie cypla nigdy nie są wzburzone. Dzięki czemu istnieją tu dobre warunki zarówno dla doświadczonych surferów jak i tych, którzy się dopiero uczą. Niespotykana forma brzegowa Mierzei Rewskiej pozwala na aktywny wypoczynek, uprawianie sportów i niezapomniane wrażenia.